Ok. 1300 osób uczestniczyło w tegorocznej edycji Biegu Sokoła w Bukówcu Górnym. Główny bieg na 15 km wygrał Krzysztof Szymanowski z LKS Sana Kościan.

Słoneczna pogoda sprawiła, że na 31 edycję Biegu Sokoła stawiły się tłumy amatorów biegania, często całe rodziny. Organizatorzy – oprócz biegu głównego na 15 km - zaplanowali także biegi na dystansach 1, 2 i 5 km oraz dla przedszkolaków.

W głównym biegu wystartowało ok. 500 osób. Zwycięzcą został Krzysztof Szymanowski z LKS Sana Kościan z czasem 47:27, a wśród kobiet najszybciej trasę pokonała Ukrainka Natalia Nagirniak.

Razem z tą tradycyjną imprezą zaplanowano także mistrzostwa Polski lekarzy w biegu na 15 km. Mistrzem Polski ponownie został Wojciech Lizak z Jastrzębia Zdroju. Wśród 35 biegaczy jedną trzecią stanowili mieszkańcy regionu leszczyńskiego.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Ich zakup wspófinansował powiat leszczyński. Wśród biegaczy był m.in. kościański poseł Wojciech Ziemniak.