Żużlowiec Fogo Unii Leszno Dominik Kubera zwyciężył w drugim turnieju Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Gustrow. Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego jest na dobrej drodze ku zdobyciu złotego medalu.

Dominik Kubera wygrał drugi z trzech turniejów składających się na cykl Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W finałowym biegu pokonał Maksyma Drabika, Jana Kvecha i Bartosza Smektałę.

Trzeci – decydujący o mistrzostwie świata - turniej odbędzie się 4 października w Pardubicach. Po dwóch z nich Dominik Kubera ma 36 punktów, wyprzedza o jeden punkt Maksyma Drabika i ma ogromne szanse na złoty medal.