W Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Lesznie uruchomiono terminale płatnicze, dzięki którym przy pomocy karty bankowej można opłacić czynności związane z wydaniem prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego.

Starostwo Powiatowe w Lesznie podpisało umowę z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych, w ramach której przy punktach obsługi w Wydziale Komunikacji i Transportu dostępne są cztery terminale płatnicze. To ułatwienie dla mieszkańców, którzy w ten sposób zyskali alternatywę dla opłacenia gotówką w kasie czynności związanych z wydaniem dokumentów komunikacyjnych. Opłata za skorzystanie z płatności online wynosi 2 zł i w całości trafia do Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Za czynności związane z wydaniem prawa jazdy czy dowodu rejestracyjnego można zapłacić także on line za pomocą usługi InfoCar. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych umożliwia dokonanie  elektronicznej opłaty za podstawowe dokumenty komunikacyjne, takie jak prawo jazdy i dowód rejestracyjny. W takim przypadku używając komputera czy urządzenia mobilnego z dostępem do internetu należy dokonać opłaty za dokumenty pod adresem internetowym: https://info-car.pl/infocar/prawo-jazdy/platnosc-w-urzedzie.html , a następnie w Starostwie Powiatowym przedstawić potwierdzenie opłaty z wydrukowanym kodem, a po jego zeskanowaniu informacja o płatności, a także podstawowe informacje  o kliencie, zostaną samoczynnie wczytane z wydrukowanego kodu QR (kod kwadratowy, kod obrazkowy).