Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie rozpoczęła poszerzanie drogi powiatowej z Lipna do Żakowa.

Przebudowa drogi powiatowej do Żakowa, od skrzyżowania z drogą powiatową Lipno – Goniembice – Osieczna do początku tej miejscowości to kolejne tegoroczne zadanie brygady remontowej ZDP w Lesznie. Na odcinku ok. 1,2 km jezdnia po obu stronach zostanie poszerzona łącznie o 0,7 – 1,2 m, do szerokości maksymalnie 6,20 m. Po wykonaniu konstrukcji na nowych odcinkach ułożone zostaną na nich dwie warstwy asfaltu.

W 2017 r. brygada ZDP naprawiła dwa odcinki drogi powiatowej w Żakowie - skrzyżowanie drogi do tej miejscowości z drogą Lipno – Osieczna oraz uszkodzony łuk w Żakowie.

{gallery}2019/droga_Zakowo_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}