Żeński Chór Kameralny „Cantilena” z Włoszakowic zdobył Złote Pasmo na Lubuskim Święcie Pieśni – VIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie.

Miłośnicy muzyki chóralnej i sakralnej wysłuchali w kościele św. Michała Archanioła w Sławie występów  dziewięciu amatorskich chórów z kraju. Jury jedną z głównych nagród, czyli tzw. Złotym Pasmem nagrodziło chór „Cantilena” z Włoszakowic pod dyrekcją Katarzyny Kaczmarek za wykonanie czterech  pieśni: „Jesu dulcis memoria” (kompozytor Wacław Gieburowski), „Młodo Pani” (melodia ludowa ze Śląska, oprac. Stanisław Wiechowicz), „Pieśń wieczorna” (kompozytor Stanisław Moniuszko, oprac. Irena Pfeiffer) i „Sanctus” (kompozytor Piotr Jańczak).

foto: wloszakowice.pl