W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rydzynie uroczyście obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, podczas którego uhonorowano wyróżniających się nauczycieli.

W auli SOSW Rydzyna zgromadziła się społeczność szkolna – uczniowie, rodzice, nauczyciele, wychowawcy i pracownicy. Dyrektor SOSW Emilia Nowak podziękowała nauczycielom za trud jaki wkładają w przekazywanie wiedzy i kształtowanie młodych osobowości.  Pracownikom obsługi i administracji podziękowała za codzienną pracę na rzecz szkoły, zaangażowanie i poświęcenie w pracy szkolnej. Natomiast rodzicom dyrektor SOSW Emilia Nowak podziękowała za zaufanie i powierzenie pod opiekę swoich dzieci. Tradycyjnie, jak co roku w październiku, nowo przyjęte przedszkolaki i dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w ceremonii pasowania na przedszkolaka i ucznia SOSW.

Podczas apelu starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak wręczył akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego Hannie Brink. Nagrody starosty leszczyńskiego otrzymały  Hanna Brink, Emilia Nowak, Andżelika Leciejewska, Krystyna Prentczyńska i Halina Sekulak. Natomiast nagrodami Dyrektora SOSW w Rydzynie zostali uhonorowani pedagodzy Damian Góralczyk, Anna Jaskulska, Aneta Jęcikowska, Hanna Jęsiek, Beata Klecz, Alicja Kubiak, Monika Kujawska-Walkowiak,  Elżbieta Marciniak, Izabela Nowak oraz Izabela Sadowska.

W części artystycznej uczniowie SOSW w Rydzynie zaprezentowali występ „Jesienny koncert”, przygotowany pod kierunkiem Marzeny Rybak, Beaty Dębowicz, Hanny Jęsiek oraz Aldony Rogowskiej.

{gallery}2019/Rydzyna_SOSW_Dzien_Nauczyciela_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}