Brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie poszerza drogę powiatową z Lipna do Żakowa.

Przebudowa drogi powiatowej do Żakowa, od skrzyżowania z drogą powiatową Lipno – Goniembice – Osieczna do początku tej miejscowości obejmuje na odcinku ok. 1,2 km poszerzenie jezdni po obu stronach, łącznie o 0,7 – 1,2 m, do szerokości maksymalnie 6,20 m.

Po wykonaniu podbudowy drogi i jej poszerzeniu po obu stronach do docelowej szerokości 6 – 6,20 m, trwa obecnie frezowanie części starej nawierzchni po prawej stronie w kierunku Żakowa. Po zakończeniu tych prac ułożone zostaną na nowej konstrukcji jezdni dwie warstwy asfaltu. Potem pracownicy brygady ZDP rozpoczną frezowanie nawierzchni po drugiej stronie drogi.

{gallery}2019/droga_Zakowo_2019_2,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}