28 października br. podczas specjalnej uroczystości starosta Jarosław Wawrzyniak podziękuję dziesięciu samorządom oraz spółce Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego za współpracę przy realizacji inwestycji w latach 2016-2018.

Powiat leszczyński zajął pierwsze miejsce wśród powiatów w rankingu prestiżowego magazynu samorządowego Wspólnota „Liderzy inwestycji”. W latach 2016-2018 na inwestycje samorząd wydał statystycznie 544 zł na mieszkańca.

Lata 2017-2018 były boomem inwestycyjnym w powiecie leszczyńskim. Dochody i wydatki samorządu w 2018 r. były najwyższe w jego 20-letniej historii, ponad dwa razy wyższe niż jeszcze dwa lata wcześniej. W 2017 r. powiat na inwestycje przeznaczył 54 proc. swego budżetu, a w ub.r. jeszcze więcej – 61 proc. Dzięki wielu dotacjom z budżetu Unii Europejskiej i budżetu państwa – mimo jednych z najniższych dochodów w Wielkopolsce - powiat leszczyński należy do najbardziej proinwestycyjnych samorządów wszystkich szczebli w kraju.

Przy inwestycjach w latach 2016-2018 powiat leszczyński współpracował z dziesięcioma samorządami i spółką Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego. 28 października br. starosta Jarosław Wawrzyniak podczas specjalnej uroczystości podziękuję za tę współpracę.