Władze powiatu leszczyńskiego oficjalnie przekazały Rejonowemu Związkowi Spółek Wodnych w Lesznie koparko – ładowarkę, której zakup został dofinansowany z budżetu samorządu.

Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Lesznie zrzesza 26 spółek wodnych z powiatu leszczyńskiego, w tym dwie gminne: z Osiecznej i Święciechowy. Spółki te swoją działalnością obejmują łącznie ponad 23 tys. ha, a prace konserwacyjne (wykoszenie i odmulanie) oraz naprawy i udrożnienia drenowania wykonywane są na ponad 800 km rowów melioracyjnych.

Wychodząc naprzeciw potrzebom spółek wodnych w zakresie prowadzenia prawidłowej melioracji terenów rolniczych Rada Powiatu Leszczyńskiego postanowiła w 2019 r. udzielić do 100 tys. zł dotacji na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji związanych z utrzymaniem urządzeń wodnych w powiecie. Jedyny w naborze wniosek złożył Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Lesznie, który po jego pozytywnym rozpatrzeniu otrzymał 100 tys. zł dotacji na dofinansowanie zakupu za ok. 230 tys. zł używanej koparko-ładowarki kołowej do utrzymania urządzeń melioracji wodnych.

W oficjalnym przekazaniu koparko – ładowarki uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk, starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, a ze strony RZSW – przewodniczący Jan Sobczak, kierownik Renata Marcinkowska oraz była kierownik Elżbieta Adamczak.

{gallery}2019/Leszno_koparka_RZSW_Leszno_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}