W Teatrze Wielkim w Poznaniu odbyła się uroczysta sesja sejmiku województwa wielkopolskiego z okazji 1050.rocznicy chrztu Polski. Uczestniczyły w niej setki zaproszonych gości, a wśród nich m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Uroczysta sesja samorządu województwa zainaugurowała obchody 1050.roczncy chrztu Polski. W obecności kilkuset zaproszonych gości z całego kraju – parlamentarzystów, samorządowców, naukowców, duchownych – radni sejmiku przyjęli uroczysty apel.

Spotkanie było okazją do uczczenia 1050. rocznicy chrztu Polski i przypomnienia roli regionu w kształtowaniu się naszej państwowości. O znaczeniu Wielkopolski w dziejach państwa polskiego mówiła prof. Hanna Kóčka-Krenz, związana z odkryciami archeologicznymi dotyczącymi czasów Mieszka I na poznańskim Ostrowie Tumskim.

Spotkanie miało uroczystą oprawę. W części artystycznej wystąpili wielkopolscy artyści i zaprezentowali utwory polskich kompozytorów. W teatralnym foyer zorganizowano wystawę „Chrzest 966: U źródeł Polski”, przygotowaną przez gnieźnieńskie Muzeum Początków Państwa Polskiego.

SejmikChrzestPolski