We Włoszakowicach, z udziałem historycznych postaci i jeźdźców w mundurach 17 Pułku Ułanów, uczczono Święto Niepodległości. W obchodach uczestniczył starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Tradycyjnie w gminie Włoszakowice obchody Święta Niepodległości należą do najbardziej widowiskowych w powiecie leszczyńskim. W tym roku kawalkada jeźdźców w historycznych mundurach 17 Pułku Ułanów oraz grupa amazonek towarzyszyła przejazdowi bryczkami historycznym postaciom oraz zaproszonym gościom.

Uczestnicy korowodu złożyli kwiaty przy tablicy upamiętniającej rozstrzelanych Polaków na placu 21 października we Włoszakowicach. Przed pałacem we Włoszakowicach do zebranych przemówił Ignacy Jan Paderewski, w którego rolę tradycyjnie wcielił się Kazimierz Kurpisz, przewodniczący Rady Gminy Włoszakowice. Na zakończenie uroczystości oddano wystrzał z wiwatówki.

fot. A.Cieślik elka.pl

{gallery}2019/Wloszakowice_Swieto_Niepodleglosci_2019,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}