W Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rydzynie przeprowadzone zostały próbne alarmy pożarowe.

Na terenie SOSW oraz szkolnym internacie  przeprowadzone zostały próbne alarmy pożarowe, połączone z ewakuacją uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Celem tych ćwiczeń było uświadomienie uczniom i pracownikom, jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia. Przeprowadzone alarmy były sprawdzianem umiejętności nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Uczniowie zapoznali się z ze sposobami ewakuacji z budynków szkolnych w razie zagrożenia pożarowego. Po sygnale dźwiękowym wszyscy zgłosili się na wyznaczone miejsce zbiórki. Wychowawcy sprawdzili obecność, a strażacy przeszukali pomieszczania w budynkach szkoły i internatu. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw.

Po odwołaniu alarmu w internacie uczniowie mogli zapoznać się z wyposażeniem wozu strażackiego.