Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zapowiada od 3 do 6 grudnia br. utrudnienia na drodze w Święciechowie. Związane to jest z układaniem warstwy ścieralnej asfaltu.

Zgodnie z kontraktem spółka Infrakom z Kościana ma do 14 grudnia br. przebudować ok. 1,7 km drogi powiatowej nr 4771P w Święciechowie, na odcinku od ronda przy wiadukcie przy drodze ekspresowej S5 od strony Leszna do ronda z drogami w kierunku Wilkowic i Włoszakowic.

Po sfrezowaniu starej nawierzchni bitumicznej pracownicy ułożona została warstwa wyrównawcza asfaltu, trwają prace m.in. na chodnikach.

W dniach 3 – 6 grudnia br. układana będzie w Święciechowie warstwa ścieralna asfaltu. W związku z tym nastąpią duże utrudnienia w ruchu drogowym, polegające na zamknięciu części przebudowywanej drogi powiatowej. Na czas wykonywania prac zalecany jest objazd Święciechowy łącznicami drogi ekspresowej S5.