Powiat leszczyński złożył wniosek o dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej szacowanego na 1,2 mln zł projektu kolejnego etapu cyfryzacji zasobów geodezyjnych i kartograficznych powiatu wraz z rozbudową e-usług.

Samorząd zabiega o kolejna dotację na cyfryzację zasobów geodezyjnych i kartograficznych powiatu leszczyńskiego i uruchomienie e-usług. W latach 2017-2018 zrealizowany został za ok. 3,8 mln zł (dotacja z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 wyniosła ok. 3,2 mln zł)  projekt, dzięki któremu  w całości lub częściowo zdigitalizowano ok. 633 tys. stron dokumentów w aż 38 obrębach ewidencyjnych (w czterech gminach) o powierzchni 27.357 hektarów, stanowiących 34 proc. powierzchni powiatu leszczyńskiego.

Teraz powiat złożył wniosek o ok. 1 mln zł dofinansowania z WRPO 2014-2020 na kontynuowanie cyfryzacji zasobów geodezyjnych i kartograficznych i dalszą rozbudowę usług elektronicznych.

Projekt zakłada w zakresie prac geodezyjnych modernizację ewidencji gruntów i budynków oraz założenie inicjalnych baz danych w jednostce ewidencyjnej Rydzyna - obszar wiejski. Projekt obejmuje także zakup licencji na rozbudowę infrastruktury aplikacyjnej systemu do prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a dzięki nowej usłudze elektronicznej czas wykonywania pracy geodezyjnej ulegnie skróceniu o około cztery dni robocze.

W przypadku otrzymania dofinansowania realizacja projektu potrwa końca czerwca 2022 r.