Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach będzie od stycznia 2020 r. wykonywać zadania biblioteki powiatu leszczyńskiego. Porozumienie w tej sprawie podpisały władze samorządu gminnego i powiatowego.

Od stycznia 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna we Włoszakowicach będzie jednocześnie pełniła funkcję biblioteki powiatowej. Zgodnie z zawartym na czas nieokreślony porozumieniem włoszakowicka placówka będzie wykonywać powierzone jej nowe zadania. Należy do nich m.in. gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie materiałów bibliotecznych służących obsłudze potrzeb informacyjnych, edukacyjnych i samokształceniowych, pełnienie funkcji ośrodka informacji biblioteczno - bibliograficznego, organizowanie obiegu wypożyczeń międzybibliotecznych, opracowywanie i publikowanie bibliografii regionalnych, a także innych materiałów informacyjnych o charakterze regionalnym, udzielanie bibliotekom pomocy instrukcyjno - metodycznej i szkoleniowej, sprawowanie nadzoru merytorycznego w zakresie realizacji zadań gminnych bibliotek publicznych oraz współdziałanie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Porozumienie w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach podpisali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski (przy kontrasygnacie skarbnika powiatu Marcina Wydmucha) oraz wójt Gminy Włoszakowice Robert Kasperczak (przy kontrasygnacie skarbnik gminy Moniki Ławeckiej).

fot. A.Apolinarski www.wloszakowice.pl