Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rydzynie rozpoczęła akcje czytelniczą „Teraz czytam”, adresowaną do uczniów szkół podstawowych w powiecie leszczyńskim.

Akcja „Teraz czytam” ma pomóc dorosłym odkryć przed młodym pokoleniem korzyści i przyjemność płynącą z czytania. Jest też doskonałym sposobem na odpoczynek, wyciszenie i uspokojenie emocji młodych ludzi rozpoczynających zajęcia szkolne we  wczesnych godzinach rannych, u których skupienie szybko ustępuje miejsca zmęczeniu i znużeniu.

Zasady opracowanej przez dyrektor Ewę Rosolską i prowadzonej przez Powiatową Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Rydzynie wraz z Wydawnictwem Edukacyjnym z Krakowa akcji są bardzo proste. Uczniowie i nauczyciel przynoszą do szkoły książkę, którą aktualnie czytają. Może się jednak okazać, że niczego nie czytają, co stwarza doskonałą okazję do wspólnego odwiedzenia biblioteki szkolnej lub publicznej, do poszukiwania książki dla siebie i nauki procedury wypożyczania. Zaopatrzeni w książki uczniowie i nauczyciel przygotowują na zajęciach artystycznych tabliczki z napisem TERAZ CZYTAM. Dobrym rozwiązaniem jest też przygotowanie wywieszki na klamkę drzwi do klasy z informacją dla ewentualnych gości TERAZ CZYTAMY. PROSIMY NIE PRZESZKADZAĆ. Każdego dnia o podobnej godzinie lub w czasie, kiedy wyciszenie grupy staje się niezbędne, ogłaszany jest początek czytania. Uczniowie i nauczyciel wystawiają na ławkę tabliczkę TERAZ CZYTAM, wyjmują książkę i czytają. Nauczyciel wyznacza czas. Można rozpocząć od 5 minut, ale optymalnym czasem jest 10 -15 minut. Czas na czytanie nie może zagrozić realizacji podstawy programowej.

Szczegóły akcji „Teraz czytam”

Logo strony