13 stycznia 2020 r. uruchomiony zostanie w Święciechowie piąty w powiecie leszczyńskim punkt nieodpłatnej pomocy prawnej.

Za organizację nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie odpowiada starosta leszczyński. Zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej usługi te są świadczone każdej osobie fizycznej, która złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej.

Dotychczas punkty nieodpłatnej pomocy prawnej funkcjonowały w Krzemieniewie, Rydzynie, Lipnie i  Włoszakowicach. Od 13 stycznia br. działać będzie także piąty – w Święciechowie, w siedzibie Urzędu Gminy przy ul. Ułańskiej 4 (pok. nr 1). Adwokaci i radcowie prawni będą tam dyżurować w poniedziałki w godz. 8:00 – 12:00.

Aby skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej w jednej z pięciu lokalizacji w powiecie leszczyńskim należy umówić się na wizytę w Starostwie Powiatowym w Lesznie, dzwoniąc pod numer 65 529 68 01 (w poniedziałki w godz. od 8 do 16, a od wtorku do piątku w godz. od 7 do 15) lub wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz dzień i lokalizację punktu nieodpłatnej pomocy prawnej, z którego chce się skorzystać. Można także bezpośrednio zgłosić się na dyżur prawnika. O terminach wizyt decyduje kolejność przyjmowanych zgłoszeń.

Logo strony