W niedzielę 12 stycznia br. odbędzie się finał 28 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W każdej z gmin powiatu leszczyńskiego wolontariusze będą zbierać pieniądze, w kilku miejscowościach zorganizowane zostaną także imprezy charytatywne. 

WOŚP zagra po raz 28. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na podniesienie standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Mieszkańcy każdej gminy powiatu leszczyńskiego będą mieli możliwość wsparcia finansowego WOŚP. Dzięki wolontariuszom, m.in. dzieciom, młodzieży, pracownikom instytucji kulturalnych, nauczycielom, urzędnikom, działaczom społecznym odbędą się kilkugodzinne imprezy, w wielu przypadkach z bogatym programem artystycznym i sportowym, podczas których będą licytowane przedmioty i usługi, sprzedawane ciasto i napoje.

Największe finały w powiecie leszczyńskim odbędą się w niedzielę 12 stycznia br. m.in. w Garzynie, Lipnie, Wilkowicach, Rydzynie, Osiecznej, Kąkolewie, Brennie, Święciechowie i Krzycku Wielkim.

Starostwo Powiatowe w Lesznie przekazało na licytacje w każdej z gmin powiatu leszczyńskiego atrakcyjne gadżety. Ponadto licytowane będą publikacje "100 lat Powiatu Leszczyńskiego w Odrodzonej Polsce 1919-2019" autorstwa starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka z jego autografem.

Program imprez w powiecie leszczyńskim

Logo strony