Zarząd Powiatu Leszczyńskiego ogłosił drugi w tym roku otwarty konkursu ofert na realizację zadań publicznych ze sfery działalności pożytku publicznego. Na wspierania i upowszechniania kultury fizycznej oraz na organizację znaczących imprez sportowo – rekreacyjnych i zawodów sportowych zaplanowano w budżecie ok. 26,5 tys. zł.

Konkurs dotyczy dwóch sfer zadań publicznych. Pierwsza to wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz organizacji znaczących dla powiatu leszczyńskiego imprez sportowo – rekreacyjnych i zawodów sportowych o zasięgu powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym. Na ten cel w pierwszym konkursie ofert w tym roku przeznaczono kwotę 16,7 tys. zł, w drugim zarezerwowano ok. 12 tys. zł.

Druga sfera to kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego. Pieniądze można otrzymać na organizację imprez i zadań o zasięgu ponadgminnym, m.in. na organizację koncertów, przeglądów, festiwali muzycznych i artystycznych, edukację kulturalną i upowszechnianie czytelnictwa, organizację konkursów plastycznych, fotograficznych i literackich, organizację imprez promujących tradycje kultury powiatu i publikacje na temat powiatu. W pierwszym konkursie podzielono 15,5 tys. zł, w drugim zaplanowano 14,5 tys. zł.

W konkursie mogą uczestniczyć organizacje pożytku publicznego. Oferty należy składać w starostwie powiatowym do 20 maja br.