Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji  przebudowy drogi powiatowej nr 4767P na odcinku od Osiecznej do Lipna. Wykonawcy mogą składać oferty do 28 lutego br.

Odcinek Osieczna – Lipno należy do najbardziej zdegradowanych wśród dróg zarządzanych przez powiat leszczyński. Jest nadmiernie obciążony ruchem transportu ciężarowego, a w razie wypadków czy przebudowy strategicznych ulic w Lesznie stanowi objazd dla ruchu tranzytowego.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na opracowanie projektu budowlano-wykonawczego przebudowy odcinka drogi powiatowej o długości ok. 7,5 km między Osieczną a Lipnem. Zadaniem projektanta będzie wykonanie m.in. badań geotechnicznych, karty informacyjnej przedsięwzięcia wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej, projektu koncepcyjnego, projektu budowlano – wykonawczego, plan wyrębu ok. 800 drzew. Obecna szerokość jezdni wynosi ok. 5,0 - 5,5 m, a jej docelowa szerokość to 6 m plus pobocza o szerokości 1 m. Projekt ma także uwzględniać budowę ciągu pieszo – rowerowego.

ZDP w Lesznie czeka na oferty do 28 lutego br. a termin wykonania projektu to 19 grudnia br.

fot. J.Kuik leszno24.pl