Spółka Drogbud Gostyń przebuduje część drogi powiatowej - ul. Rzeczypospolitej w Rydzynie. Podpisana umowa przewiduje zakończenie prac do końca maja br.

W przetargu na przebudowę ok. 320 mb ul. Rzeczypospolitej w Rydzynie złożyło pięć firm, najtańsza należała do spółki Drogbud Gostyń – 165.583 zł i była tańsza o prawie 85 tys. zł od kosztorysu.  Zakres prac obejmuje sfrezowanie starej nawierzchni bitumicznej, wykonanie przykanalików oraz studni ściekowej wraz z regulacją wysokościową istniejących włazów studni ściekowych, studni rewizyjnych kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej, przebudowę studni ściekowych, ułożenie krawężników oraz ułożenie dwóch warstw asfaltu. Inwestycję będą współfinansować powiat leszczyński i gmina Rydzyna.

Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Marian Kaczmarek podpisał umowę z członkami zarządu spółki Drogbud Gostyń Andrzejem Wojciechowskim i Jerzym Nawrockim. W spotkaniu z przedstawicielami wykonawcy uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław  Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, skarbnik powiatu Marcin Wydmuch oraz burmistrz Rydzyny Kornel Malcherek.