Kilka godzin spędził w powiecie leszczyńskim wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Odwiedził Rydzynę, Włoszakowice i Wijewo, gościł w trzech firmach, spotkał się ze strażakami i policjantami.

Wicemarszałek województwa wielkopolskiego spotkał się w starostwie z władzami powiatu. W Rydzynie uczestniczył w sesji rady miejskiej i odwiedził jedną z największych firm – spółkę Jamalex.

- Wicemarszałek oraz starosta, wicestarosta, przewodniczący rady powiatu leszczyńskiego i burmistrz Rydzyny zwiedzili nowoczesną cynkownię, oraz zapoznali się z systemem dualnym kształcenia studentów realizowanym w firmie we współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Lesznie – informuje Roman Skiba, przewodniczący Rady Miejskiej Rydzyny.

W gminie Włoszakowice samorządowcy zwiedzili dwa zakłady – firmę Haliny Kalemby produkującej we Włoszakowicach czekoladki konferencyjne z różnymi projektami graficznymi na wierzchu oraz największą w powiecie leszczyńskim spółkę Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego. Spotkali się z prezes Haliną Florek.

W Gminie Wijewo goście zwiedzili remizy strażackie w Brennie i Wijewie, ze strażakami i policjantami rozmawiali na temat zapewnienia bezpieczeństwa nad jeziorami w gminie w sezonie letnim. Krzysztof Grabowski poinformował, że gmina Wijewo otrzyma dotację na zakup samochodu strażackiego.

- Rozmawialiśmy z wicemarszałkiem na temat czekających nas w najbliższym czasie inwestycje i możliwości ich dofinansowania z budżetu Wielkopolski i unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich – informuje wójt Wijewa Mieczysław Drożdżyński.

{gallery}Grabowski,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}