Powiat leszczyński zajął w ub.r. szesnaste miejsce w Wielkopolsce w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. To o dwie pozycje lepiej, niż w 2014 r.

Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży wraz z ze szkoleniem sportowym młodzieży uzdolnionej tworzą system sportu młodzieżowego w Polsce. Zaliczane są w nim wyniki uzyskane na mistrzostwach Polski młodzieżowych, juniorów i juniorów młodszych oraz międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików.`

Młodzi sportowcy z klubów sportowych z powiatu leszczyńskiego we współzawodnictwie za 2015 r. zdobyli 212,17 pkt tj. o 14,33 mniej niż w 2014 r.

- Mimo tego wyniki te pozwoliły powiatowi leszczyńskiemu awansować z 18 na 16 pozycję w Wielkopolsce – informuje Katarzyna Kamińska, naczelnik wydziału spraw społecznych starostwa Powiatowego w Lesznie.

Najwyżej sklasyfikowanym klubem z powiatu leszczyńskiego w kraju jest UKS Roszada Lipno (warcaby). Zdobył w ub.r. 36 pkt, co dało mu pierwsze miejsce w kraju, na 17 klubów sklasyfikowanych we współzawodnictwie w tej dyscyplinie sportu.

UKS Dragon Długie Stare (taekwondo olimpijskie) – zdobył w 2015 r. 99 pkt, co dało mu 14 miejsce w kraju, na 79 klubów. Także w taekwondo na 27 miejscu w kraju (56,50 pkt) znalazł się Kuk – Son Pawłowice.