Tegoroczna kwalifikacja wojskowa została zakończona z dniem 13 marca br. Wezwania do stawienia się w terminach późniejszych tracą swoją ważność.

W powiecie leszczyńskim kwalifikacja wojskowa rozpoczęła się 9 marca br. i miała potrwać do 26 marca br. Obowiązkiem stawienia się przed komisją objętych zostało 366 osób z siedmiu gmin.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Minister Obrony Narodowej wydali rozporządzenie, zgodnie z którym zakończona została kwalifikacja wojskowa w roku 2020. Wszystkie wezwania wydane do stawienia się do kwalifikacji wojskowej tracą ważność.