Zarząd Powiatu Leszczyńskiego uruchomił część rezerwy w budżecie samorządu z przeznaczeniem na działalność związaną z zarządzaniem kryzysowym. Pierwszym efektem jest zakup kombinezonów  ochronnych dla straży pożarnej.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego uruchomił 97 tys. zł rezerwy w budżecie i przeznaczył ją na sfinansowanie działań związanych z zarządzaniem kryzysowym w czasie ogłoszonego stanu  zagrożenia epidemicznego spowodowanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jednym z pierwszych zakupów są kombinezony ochronne, które zostały przekazane Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej  w Lesznie w celu ochrony służb ratowniczych w przypadkach kontaktu z osobami zarażonymi lub podejrzanymi o zarażenie.

W najbliższym czasie w uzgodnieniu z Państwową Strażą Pożarną, Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Lesznie oraz służbami sanitarnymi będą podejmowane kolejne decyzje dotyczące sfinansowania zakupów lub usług związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.