W programie edukacyjnym starostwa „Zielona szkoła” uczestniczy 25 szkół z powiatu leszczyńskiego. Na jego organizację w budżecie samorządu zaplanowano blisko 18 tys. zł. Program cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i wśród nauczycieli.

Starostwo Powiatowe w Lesznie już po raz siódmy jest organizatorem programu edukacyjnego „Zielona szkoła”.

- Dzięki zajęciom w plenerze przygotowanym w ramach akcji „Zielona szkoła” nie tylko upowszechniana jest wiedza o przyrodzie, ale przede wszystkim propagowane są konkretne zachowania korzystne dla środowiska naturalnego, a co za tym idzie – wzrasta poziom świadomości ekologicznej dzieci - informuje Janusz Perski, naczelnik wydziału ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Zajęcia odbywają się w ośrodkach edukacyjnych Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie, Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Lesznie, Nadleśnictwa Włoszakowice oraz Nadleśnictwa Karczma Borowa.

- W tegorocznej akcji uczestniczy 25 szkół z terenu powiatu leszczyńskiego. Na pokrycie kosztów przewozu dzieci na zajęcia oraz na drobne proekologiczne upominki starostwo przeznaczyło blisko 18 tys. zł – informuje naczelnik Janusz Perski.

W tym tygodniu w „Zielonej szkole” uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych z Kaczkowa i Wijewa. W ośrodku edukacyjnym Nadleśnictwa Włoszakowice uczniowie z Wijewa mogli dowiedzieć się, jak ważne są lasy dla całego ekosystemu. Natomiast na oczyszczalni ścieków w Henrykowie uczniowie z Kaczkowa mieli okazję przyjrzeć się całemu procesowi oczyszczania ścieków oraz uczestniczyć w prostych badaniach laboratoryjnych. W zajęciach towarzyszyli uczniom wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Janusz Perski.

{gallery}2016/artykuly/Zielona_szkola_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}