Po wielu miesiącach przygotowań oficjalnie otwarto ścieżkę sportowo-edukacyjną „Dolina Samicy”. Cztery trasy o różnych długościach przygotowało Nadleśnictwo Włoszakowice.

Ścieżka „Dolina Samicy” powstała dzięki współpracy Nadleśnictwa Włoszakowice z samorządami oraz stowarzyszeniami, których członkowie wykonali część prac terenowych.

Wyznaczono cztery ścieżki o różnych długościach, od pięciu do trzynastu kilometrów. Na trasie podziwiać można wiele ciekawych miejsc, m.in. zalew w wąwozie koło Mórkowa z platformą widokową, pasieka wraz z założoną w tym roku tzw. łąką kwietną, kapliczka z figurką Matki Boskiej przy leśniczówce w Krzycku Wielkim.

Na oficjalne otwarcie ścieżki zaproszenie nadleśniczego Ryszarda Łopusiewicza przyjęli m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wójt Świeciechowy Marek Lorych oraz proboszcz krzyckiej parafii ks. Artur Rembalski.

Nadleśnictwo Włoszakowice opracowuje szczegółową mapę ścieżki „Dolina Samicy” , która będzie dostępna na stronach internetowych nadleśnictw Kościan i Włoszakowice oraz w sołectwach i sklepach wsi: Boguszyn, Smyczyna, Mórkowo, Wilkowice, Krzycko Małe i Krzycko Wielkie.

fot. Nadleśnictwo Włoszakowice

{gallery}2016/artykuly/Smyczyna_Samica_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}