W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie oficjalnie otwarto pracownię radiologii zabiegowej, hemodynamiki, elektrofizjologii i urządzeń wszczepialnych serca. Zabiegi będą tam wykonywać lekarze wielu specjalności.

Dzięki pieniądzom z budżetu Wielkopolski leszczyński szpital kupił wart 3 mln zł angiograf. Dzięki wysoce specjalistycznemu urządzeniu uruchomiono pracownię radiologii zabiegowej. Trwa szkolenie kadry i na początku lipca trafią tam pierwsi pacjenci do planowanych zabiegów.

- Nowa pracownia radiologii zabiegowej, hemodynamiki, elektrofizjologii i urządzeń wszczepialnych serca w sposób radykalny poszerzy zakres oferowanych przez nas usług kardiologicznych, chirurgicznych, neurologicznych i onkologicznych. Ten sam sprzęt medyczny ma bardzo różne zastosowania, a pracownia będzie wykorzystywana przez lekarzy różnych specjalności – tłumaczy Tomasz Karmiński, dyrektor WSZ w Lesznie.

Szpitalne inwestycje i zakupy sprzętu i aparatury medycznej od lat wspierają samorządy, głównie Leszna i powiatu leszczyńskiego. W tym roku z budżetu powiatu sfinansowany zostanie zakup specjalistycznych łóżek dla pacjentów oddziału onkologicznego.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_szpital_pracownia_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}