Przewodniczący Jan Szkudlarczyk zwołał na czwartek 23 czerwca br. XVII sesję Rady Powiatu Leszczyńskiego. Odbędzie się o godz. 12.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lesznie.

Proponowany przez przewodniczącego Rady Powiatu Leszczyńskiego porządek obrad:

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.

2. Przyjęcie porządku obrad sesji.

3. Przyjęcie protokołu z XVI Sesji w dniu 20 maja 2016 roku.

4. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.

5. Interpelacje i zapytania radnych.

6. Informacja o stanie przygotowań do zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego

w okresie wypoczynku letniego w 2016 roku na terenie powiatu leszczyńskiego.

7. Informacja o zabezpieczeniu opieki zdrowotnej w 2016 roku na terenie powiatu leszczyńskiego.

8. Informacja o zadaniach realizowanych przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji

i Modernizacji Rolnictwa w Lesznie w 2016 roku.

9. Informacja o stanie fitosanitarnym upraw na terenie powiatu leszczyńskiego.

10. Informacja nt. aktualnej oferty szkół ponadgimnazjalnych oraz analizy preferencji zawodowych uczniów z terenu powiatu leszczyńskiego.

11. Informacja nt. wykorzystania środków na dokształcanie zawodowe nauczycieli za 2015 rok uczących w szkołach i placówkach oświatowych, dla których Powiat Leszczyński jest organem prowadzącym.

12. Podjęcie uchwały Nr XVII/144/2016 w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Powiatu Leszczyńskiego.

13. Podjęcie uchwały Nr XVII/145/2016 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy na okres do lat 3 w trybie bezprzetargowym, lokali położonych przy Al. Jana Pawła II 23 w Lesznie.

14. Podjęcie uchwały Nr XVII/146/2016 w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2016 rok.

15. Podjęcie uchwały Nr XVII/147/2016 w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Leszczyńskiego na lata 2016-2019.

16. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.

17. Wolne głosy i wnioski.

18. Zakończenie obrad.

Projekty uchwał znajdują się na stronie BIP powiatu leszczyńskiego