Władze powiatu leszczyńskiego zorganizowały spotkanie z grupą młodych mieszkańców. Młodzież zapoznała się z działalnością dwóch ważnych dla rozwoju regionu firm - Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare oraz spółki produkcyjnej Werner Kenkel.

Wysokodochodowe rolnictwo i innowacyjna przedsiębiorczość to główne atuty powiatu leszczyńskiego. Dlatego właśnie władze powiatu postanowiły przybliżyć grupie mieszkańców ich praktyczny wymiar.

Po spotkaniu w starostwie, podczas którego starosta Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Robert Kasperczak i przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk przybliżyli działalność samorządu i życie społeczno-gospodarcze powiatu, przyszła pora na wymiar praktyczny. Grupa mieszkańców i samorządowców odwiedziła siedziby dwóch wzorcowych firm.

Przedsiębiorstwa Rolnego Długie Stare należy do najważniejszych firm rolniczych powiatu. W Zakładzie Rolnym Niechłód od niespełna czterech lat funkcjonuje obora z robotami dojącymi. Ponad trzysta krów korzysta z nich dowolnie przez całą dobę.

Spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego to największa firma w powiecie leszczyńskim – w dwóch zakładach produkcyjnych – w Krzycku Wielkim i Bochni - pracuje łącznie ok. 900 osób. Firma specjalizuje się w produkcji tektury falistej i opakowań z nadrukiem fleksograficznym i offsetowym. Dziennie fabrykę w Krzycku Wielkim opuszcza 120-130 ciężarówek z towarem.

{gallery}2016/artykuly/Mlodziez_powiat_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}