Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna wygrało przetarg na drugi etap przebudowy drogi powiatowej w Górce Duchownej. By nie utrudniać pielgrzymom uczestnictwa w dorocznym sierpniowym odpuście w miejscowym sanktuarium, prace rozpoczną się na początku września.

Przetarg na pierwszy etap przebudowy drogi powiatowej przez Górkę Duchowną wygrała spółka Drogbud Gostyń z Grabonogu. Za inwestycję tę powiat zapłaci ok. 240 tys. zł.

- Ponieważ wybrana oferta była znacznie niższa niż wartość kosztorysu, zdecydowaliśmy się resztę zapisanych w budżecie powiatu pieniędzy wydać na drugi etap inwestycji i wykonać przebudowę nawierzchni na całej długości drogi położonej w Górce Duchownej - informuje Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Także przetarg na drugi etap przyniósł oszczędności w budżecie samorządu. Wygrało go Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna z ofertą 133 tys. zł. Łącznie zatem przebudowana zostanie nawierzchnia asfaltowa na ok. 1,4 km drogi. Obydwóch wykonawców rozpocznie swe roboty na początku września, po zakończeniu tradycyjnego odpustu w sanktuarium w Górce Duchownej.

- Udało nam się wykorzystać dobrą koniunkturę na niskie ceny w pracach drogowych. Planowaliśmy wydać 400 tys. zł na pierwszy etap prac, tymczasem wykonane będą dwa etapy i jeszcze w budżecie zostanie 26 tys. zł na inne niezbędne wydatki – tłumaczy Marian Kaczmarek, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

Logo strony