W sobotę i niedzielę – 20 i 22 sierpnia br. – odbędzie się Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach. To jedna z największych imprez w powiecie leszczyńskim, co roku wspierana finansowo przez jego samorząd.

Udział w piętnastej edycji znanego w kraju festiwalu zgłosili właściciele ok. 200 maszyn. Wśród uczestników Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych są zarówno kolekcjonerzy prezentujący swe cacka od lat, jak też i debiutanci. Swój przyjazd zapowiedzieli także kolekcjonerzy z zagranicy, m.in. z Czech i Węgier.

Festiwal w Wilkowicach to niezwykle widowiskowa impreza, pełna atrakcji zarówno dla właścicieli maszyn, jak i widzów. Dlatego od półtora dekady co roku do Wilkowic przyjeżdżają tysiące widzów, w ub.r. było ich ponad 20 tys.

Organizatorzy z Klubu Traktor i Maszyna w Wilkowicach przygotowali wiele atrakcji dla publiczności, liczne pokazy, turnieje i wyścigi. W sobotę i niedzielę wystawę ciągników i maszyn można oglądać w godz. 9.00-17.00.

Logo strony