W sobotę 27 sierpnia br. przy torze crossowym w Wilkowicach zaplanowano pierwsze w powiecie leszczyńskim Wrak Race. O cenne nagrody, w tym o puchary ufundowane przez starostę leszczyńskiego, rywalizować będą załogi wraków samochodowych.

Głównymi organizatorami Wrak Race są Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Lipieńskiej oraz Wrak Race Leszno. Na sołeckiej ziemi przy torze crossowym w Wilkowicach przygotowano kilometrową trasę dla dwuosobowych załóg (kierowca i pilot) samochodów.

Tego typu zawody w powiecie leszczyńskim odbędą się po raz pierwszy. Oprócz widowiskowych wyścigów w trzech klasach pojemności silników, organizatorzy zaplanowali także specjalny wyścig z udziałem kierowców z powiatu leszczyńskiego o puchar starosty Jarosława Wawrzyniaka.