Kilka tysięcy osób obejrzało pierwszą edycję zawodów Wrak Race w Wilkowicach. W wyścigach na specjalnie przygotowanym torze uczestniczyło ponad 50 pojazdów, rozegrano także dodatkowy wyścig o puchar starosty powiatu leszczyńskiego.

Wyścigi samochodowych wraków cieszą się coraz większa popularnością, zwłaszcza w zachodniej Polsce. Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lipieńskiej oraz grupa miłośników motoryzacji z Wilkowic zorganizowała więc pierwszą w regionie leszczyńskim edycję imprezy, która ma szanse stać się jedną z największych w powiecie leszczyńskim. W Wrak Race Leszno uczestniczyło 54 specjalnie przygotowanych na zawody samochodów, część uczestniczących w nich ekip była dwuosobowa.

Kilkugodzinne zawody rozegrano w trzech kategoriach: w jednej wystartowały kobiety, a w dwóch mężczyźni: do i powyżej 1,6 litra pojemności silnika. Specjalnie przygotowany na zawody tor w Wilkowicach miał długość około kilometra, zawodnicy jeżdzili po trzy okrążenia, na zakrętach auta mogły się przepychać. Było kilka wywrotek, ale uczestnicy wyścigów nie doznali poważnych obrażeń.

Wśród kobiet zawody wygrała Agnieszka Juskowiak, natomiast najlepsi z mężczyzn to Krzysztof Bortel (pojemność silnika do 1,6 l) i Oleg Sidorowicz (powyżej 1,6 l). Zawody Wrak Race Wilkowice wsparło finanowo Starostwo Powiatowe w Lesznie.  Wyścig o puchar starosty leszczyńskiego dla najlepszego zawodnika powiatu wygrał Łukasz Ruta. Puchary i nagrody dla najlepszych zawodników powiatu leszczyńskiego wręczył wicestarosta Robert Kasperczak.

{gallery}2016/artykuly/Wilkowice_wrak_race_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}