W Liskowie w powiecie kaliskim odbyły się wojewódzko - diecezjalne dożynki wielkopolskie. Powiat leszczyński reprezentowały na nich panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gołanicach, a wieniec przygotował Leonard Maciejewski z Lasocic.

Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę sierpnia, organizowane są dożynki wielkopolskie. W tym roku gospodarzami byli marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, biskup kaliski Edward Janiak, starosta kaliski Krzysztof Nosal i wójt gminy Lisków Maria Krawiec.

Po mszy obrzęd dożynkowy wykonał Zespołu Pieśni i Tańca „Łany” Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W konkursie na najlepszy wieniec dożynkowy powiat leszczyński reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Gołanicach. Wieniec przygotował Leonard Maciejewski z Lasocic.

Dożynkom tradycyjnie towarzyszyła wystawa rolnicza, w której uczestniczyli m.in. członkowie Klubu „Traktor i Maszyna” z Lipna. Stoisko tworzyło trzynaście zabytkowych ciągników, w konkursie na najciekawsze stoisko wystawy rolniczej zajęło trzecie miejsce.