Rozpoczął się nabór wniosków o stypendium marszałka województwa wielkopolskiego o charakterze socjalnym. Dokumenty uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu leszczyńskiego zbierane są w siedzibie starostwa do 25 września br., a studentów - do 20 października br.

Zasady udzielania stypendium reguluje uchwała sejmiku województwa wielkopolskiego Nr XXXVI/715/13 z dnia 22 lipca 2013r oraz regulaminie, który stanowi załącznik uchwały. Mogą je otrzymać uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze zakładów kształcenia nauczycieli, kolegiów pracowników służb społecznych oraz studenci studiów I i II stopnia i jednolitych magisterskich uczelni publicznych zameldowani na stałe na terenie województwa wielkopolskiego.

Podstawą do rozpatrzenia wniosku o przyznanie stypendium jest złożenie wszystkich wymaganych dokumentów w odpowiednim starostwie powiatowym lub urzędzie miasta na prawach powiatu.

Dokumenty uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu leszczyńskiego należy dostarczyć do siedziby starostwa do 25 września br., a studentów - do 20 października br.

Szczegółowe zasady przyznawania stypendium marszałka województwa wielkopolskiego o charakterze socjalnym