W restauracji Toscania we Włoszakowicach zorganizowano prezentację zawodników pierwszoligowego zespołu MKS Real Astromal Leszno. Od kilku lat właśnie w tej gminie powiatu leszczyńskiego funkcjonuje sekcja piłki ręcznej będąca zapleczem miejskiego klubu.

MKS Real Astromal Leszno po raz pierwszy u progu kolejnego sezonu zorganizował prezentację pierwszoligowych szczypiornistów. W obecności samorządowych władz Włoszakowic, Leszna i powiatu leszczyńskiego przedstawiono historię klubu i jego wieloletnie plany oraz zawodników i trenerów, którzy mają w tym roku przybliżyć zespół do zapowiedzianego na 2020 r. historycznego awansu do ekstraligi.

Znacząca rolę w planach klubu z Leszna pełnią Włoszakowice w powiecie leszczyńskim. Cztery lata temu utworzono tam sekcję piłki ręcznej chłopców SPR GZK Włoszakowice, która ściśle współpracuje z Realem Astromalem Leszno. Jednym z trenerów jest Hubert Szkudelski, piłkarz leszczyńskiego klubu.

W pierwszoligowym klubie występują mieszkańcy powiatu leszczyńskiego - Mateusz Nowak z Rydzyny i Krzysztof Meissner z Wilkowic.

{gallery}2016/artykuly/Wloszakowice_prezentacja_pilka_reczna_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800{/gallery}