11 listopada o godz. 11:11 w 11-kilometrową trasę rydzyńskiego Biegu Niepodległości wyruszyło 350 osób. Narodowe Święto Niepodległości uczczono na sportowo.

To była czwarta edycja Biegu Niepodległości w Rydzynie. Biegacze w towarzystwie Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Blue Brass Band”, mażoretek „Twins” z Włoszakowic i Zespołu Tańca Ludowego „Moraczewo” z Rydzyny przemaszerowali ulicami miasta, od hali sportowej pod zamek. Tam w 11-lilometrową trasę (m.in. wokół zbiornika wodnego) wystartowało 350 uczestników.

Bieg Niepodległości wygrał Krzysztof Szymanowski z Kościana (czas 38:32), najlepszą kobieta była Milena Tomaszyk z Wonieścia (46:42). Podsumowanie biegu i wręczenia nagród odbyło się w rydzyńskiej hali sportowej. Część upominków dla biegaczy ufundował powiat leszczyński.