W archiwum zakładowym Starostwa Powiatowego w Lesznie gościła grupa uczestników kursu kancelaryjno – archiwalnego. Placówka została wybrana przez Archiwum Państwowe w Lesznie jako modelowo prowadzona przez jednostkę samorządu terytorialnego.

Archiwum Starostwa Powiatowego w Lesznie mieści się w budynku przy Alejach Jana Pawła II, prowadzi je od 10 lat archiwistka Barbara Kustosz. W tym tygodniu archiwum odwiedziła 16-osobowa grupa uczestników kursu kancelaryjno – archiwalnego organizowanego przez Stowarzyszenie Archiwistów Polskich. Zapoznali się z organizacją pracy archiwum i obowiązującymi w nim procedurami.

- Wybraliśmy archiwum starostwa nieprzypadkowo. Niedawno przeprowadzona przez Archiwum Państwowe w Lesznie kontrola wykazała, że jest prowadzone w sposób właściwy i może być wzorem dla innych archiwów zakładowych – informuje Marcin Kapała, pracownik Archiwum Państwowego w Lesznie sprawujący nadzór nad archiwami zakładowymi.