We Włoszakowicach zorganizowano integracyjny przegląd polskiej pieśni patriotycznej. W ten sposób przedstawiciele kilkunastu placówek z kilku powiatów uczcili Narodowe Święto Niepodległości.

Przegląd zorganizowała Fundacja „Jesteśmy-więc pomagamy” przy Środowiskowym Domu Samopomocy we Włoszakowicach. Uczestnikami włoszakowickiego przeglądu byli przedstawiciele środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej i warsztatów terapii zajęciowej z kilku powiatów. Powiat leszczyński reprezentowały środowiskowe domy samopomocy z Kąkolewa i Włoszakowic.

Uczestnicy przeglądu zaprezentowali pieśni patriotyczne, wspólnie odśpiewano „Warszawiankę” autorstwa Karola Kurpińskiego, pochodzącego z Włoszakowic znanego polskiego kompozytora. W nagrodę za trud zostali uhonorowani dyplomami, statuetkami i nagrodami. Wśród gości przeglądu byli m.in. wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak i kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie Mateusz Juśkiewicz.

fot. Amadeusz Apolinarski

{gallery}2016/artykuly/Wloszakowice_przeglad_piesni_patriotycznej_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}