Komenda Miejska Policji w Lesznie wzbogaciła się o siedem nowych radiowozów. Ich zakup za ponad 700 tys. zł został sfinansowany przez samorządy powiatu leszczyńskiego i Leszna oraz budżet policji.

Policjanci mają już do dyspozycji siedem nowych samochodów. Cztery radiowozy oznakowane marki Opel Combo kupione zostały w połowie z pieniędzy samorządu Leszna i w połowie z budżetu policji. Jeden radiowóz nieoznakowany został sfinansowany po połowie przez Starostwo Powiatowe w Lesznie (35 tys. zł) i budżet policji. Natomiast za dwa radiowozy oznakowane typu furgon marki Volkswagen T6 w całości zapłacił budżetu policji.

W uroczystym przekazaniu i poświęcenie pojazdów uczestniczył Konrad Chmielewski, zastępca komendanta wojewódzkiego Policji w Poznaniu, prezydent Leszna Łukasz Borowiak oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. Auta poświęcił kapelan leszczyńskich policjantów ks. Maciej Grześ.

fot. www.leszno24.pl