Mieszkańcy Leszna i powiatu leszczyńskiego uczcili 98. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego w Lesznie. W programie tegorocznych obchodów w stolicy regionu znalazły się m.in. pokazy grup rekonstrukcyjnych i sprzętu wojskowego.

Główne uroczystości w Lesznie rozpoczęła uroczysta msza w bazylice. Potem na rynku w asyście wojskowej odbyła się uroczystość z udziałem m.in. parlamentarzystów, wojewody wielkopolskiego, przedstawicieli służb mundurowych i samorządowców.

Przewodniczący Rady Powiatu Leszczyńskiego Jan Szkudlarczyk i starosta Jarosław Wawrzyniak po uroczystości na rynku złożyli kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności powstańcom wielkopolskim na pl. Kościuszki w Lesznie. Wcześniej starosta i wicestarosta Robert Kasperczak złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą Franciszkowi Ratajczakowi, powstańcowi wielkopolskiemu, patronowi Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie.

{gallery}2016/artykuly/Leszno_powstanie_wlkp_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}