W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Lesznie otwarto zmodernizowany blok porodowy. Mieszkanki regionu leszczyńskiego mogą wreszcie rodzić w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Inwestycję współfinansował powiat leszczyński.

Generalną przebudowę bloku porodowego wykonano w dwóch etapach w latach 2015-2016. Do użytku oddano nowoczesny kompleks składający się z czterech niezależnych sal porodowych, sali cięć cesarskich oraz sali obserwacyjnej i poporodowej.

Inwestycja kosztowała ok. 2,5 mln zł, z czego większość pochodziła z budżetu samorządu Wielkopolski, właściciela lecznicy. W kosztach remontu partycypował także powiat leszczyński, sześć gmin powiatu oraz Leszno.

- Nowy blok porodowy to niejako pomnik wszystkich samorządowców dla kobiet z naszego regionu. Obecny standard na naszym oddziale jest już typowy dla europejskich miast - mówił podczas oficjalnego otwarcia bloku porodowego dr hab. n. med. Dariusz Szpurek, ordynator oddziału ginekologiczno – położniczego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_szpital_blok_porodowt_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}