Leszczyńskie Centrum Biznesu podsumowało ósmą edycję konkursu „Pomysł na biznes”. Jak co roku powiat leszczyński ufundował jedną z dwóch głównych nagród – trafiła ona do Adama Kajocha i Piotra Ratajczaka, twórców nowoczesnego gaźnika motocyklowego.

Pula nagród ósmej edycji konkursu „Pomysł na biznes” przekroczyła 36 tys. zł. Eksperci, wśród nich skarbnik powiatu leszczyńskiego dr Marcin Wydmuch, oceniali pomysły zgłaszane w dwóch kategoriach: teoretycznej i praktycznej. Uczestnicy konkursu – w tym roku była to rekordowa liczba blisko 140 osób – przygotowali biznesplan swego pomysłu na otwarcie lub rozwój firmy.

W kategorii teoretycznej zwyciężył Krystian Zakrzewski, którego pomysł na biznes to kawiarnia japońska. Zwycięzcami kategorii praktycznej zostali Adam Kajoch (były żużlowiec Unii Leszno) i Piotr Ratajczak, projektanci i dystrybutorzy nowych rozwiązań dla motoryzacji, m.in. ulepszonego gaźnika do motocykli żużlowych. Gaźnik ze względu na opracowane rozwiązania już objęte patentem pozwala na lepszą pracę silnika – zwiększenie mocy oraz zmniejszenie zużycia paliwa. Nagrodę pieniężną – 3,5 tys. zł - dla firmy z Lipna przekazał starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

{gallery}2017/artykuly/Leszno_Pomysl_na_biznes_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}