Od środy jeden pas drogi krajowej nr 5 między Lesznem a Dąbczem został zamknięty na odcinku około pół kilometra. Utrudnienia potrwają półtora miesiąca.

W ub.r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę ze spółką Budimex na budowę drogi ekspresowej S5 od węzła Leszno Południe do istniejącego już węzła Kaczkowo. Zakres prac obejmuje również budowę łącznika z obecną krajową „piątką” i budowę węzła Dąbcze. Umowny termin zakończenia prac to połowa 2018 r.

W związku z budową węzła Dąbcze spółka Budimex wystąpiła do GDDKiA o zmianę organizacji ruchu na części krajowej piątki w rejonie zjazdu w kierunku Dąbcza. Na odcinku około pół kilometra ruch z jezdni relacji Wrocław - Leszno został skierowany na jezdnię relacji Leszno – Wrocław. Wprowadzone zostało także ograniczenie prędkości do 60 km/h. Utrudnienia w ruchu potrwają około półtora miesiąca.