Robert Baran, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie przeszedł na emeryturę. Podwładni, współpracownicy, druhowie ochotnicy i samorządowcy podczas uroczystego apelu podziękowali mu za 12 lat służby w Lesznie i powiecie leszczyńskim.

Starszy brygadier Robert Baran po blisko 12 latach kierowania Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie przeszedł na emeryturę. P.o. komendanta został starszy brygadier Maciej Zdęga, wcześniej zastępca Barana.

Podczas uroczystego apelu przed Komendą Miejską PSP w Lesznie zorganizowano uroczysty apel, podczas którego podziękowano odchodzącemu na emeryturę za 12 lat służby w Lesznie i powiecie leszczyńskim, a wcześniej za kierowanie komendą w Gostyniu. Uczestniczyli w nim podwładni Roberta Barana, samorządowy, druhowie ochotnicy, przedstawiciele organizacji społecznych, szkół i firm. W imieniu władz Leszna, powiatu leszczyńskiego i siedmiu gmin powiatu za współpracę podziękował starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Rada Powiatu Leszczyńskiego uhonorowała Roberta Barana tytułem "Zasłużony dla Powiatu Leszczyńskiego".