Uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Górznie odwiedził wielkanocny zajączek. Jego wizyta była tez okazją do spotkania z pacjentami miejscowego Centrum Rehabilitacji.

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne, towarzyszy im wiele obrzędów. O wielu wielkanocnych obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Zwyczajem, którym szczególnie interesują się dzieci jest obdarowywanie słodyczami przez zajączka. Z tej okazji uczniów ZSS w Górznie odwiedził wesoły gość. Odwiedziny zajączka poprzedziły występy dla pacjentów Centrum Rehabilitacji.

Takie kontakty uczą dzieci przede wszystkim szacunku do osób starszych. Dla uczniów jest to cenna lekcja. Widzą, jakie odcienie ma starość, uczą się też empatii. Widzą, że czasem trzeba przekazywać coś innym, nie oczekując nic w zamian. Oczywiście nie zabrakło także stołu wielkanocnego, a na nim tradycyjnych wielkanocnych potraw. Na stole znalazły się jajka, szynki, baby, świąteczne ciasta oraz wielkanocne – wiosenne dekoracje.