W Jeziorkach zorganizowano VII zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi o puchar burmistrza Osiecznej. Turniej ten zakończył tegoroczny cykl Grand Prix o puchar starosty leszczyńskiego.

Na cykl Grand Prix składały się zawody w Siedlnicy, Nowej Wsi koło Wschowy, Śmiglu i ostatnie w Jeziorkach. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach. W najliczniej obsadzonej kategorii zaprzęgów z parą koni zwyciężył Radosław Nadolny ze Smyczyny, a w singlach Dariusz Raduła z Rogalinka. W kategorii kucy triumfowali Sebastian Cichocki z Borui Kościelnej i Piotr Niedźwiedzki z Szymanowa.

Nagrody dla zwycięzców cyklu turniejów Grand Prix współfinansowało Starostwo Powiatowe w Lesznie.