Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie po raz drugi ogłosił przetarg na budowę ok. 14 km sieci dróg rowerowych w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna. Pierwszy został unieważniony, bo jedyna oferta okazała się za droga.

Projekt „Budowa sieci połączeń dróg dla rowerów w gminie Osieczna, Lipno i Rydzyna” to wspólne przedsięwzięcie powiatu leszczyńskiego oraz gmin Osieczna, Lipno i Rydzyna. Samorządy podpisały umowę partnerską, zgodnie z którą partnerem wiodącym stał się powiat leszczyński. Wartość prac drogowych zaplanowanych na lata 2017-18 oszacowano na ok. 7 mln zł, z czego dotacja z budżetu Unii Europejskiej ma pokryć 70 proc. kosztów.

Na ogłoszony przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie przetarg zgłoszono tylko jedną ofertę, którą wyceniono na ponad 9,5 mln zł. Ponieważ w budżecie powiatu zaplanowano na tę inwestycję kwotę o ok. 2,5 mln zł niższą, przetarg został unieważniony.

Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił ponownie przetarg, oferty można składać do 24 maja br.

- Otworzyliśmy furtkę dla większej liczby wykonawców, bo obniżyliśmy wymagania stawiane uczestnikom przetargu m.in. w zakresie doświadczenia w wykonywaniu podobnych prac. Spodziewamy się kilku tańszych ofert – informuje Marian Kaczmarek, kierownik ZDP w Lesznie.

UE sciezki