We Włoszakowicach odbył się Turniej Królewski Okręgu Leszczyńskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich RP. W jednym z turniejów bracia rywalizowali o tarczę starosty leszczyńskiego.

Turniej Królewski Okręgu Leszczyńskiego Kurkowych Bractw Strzeleckich RP to największa tegoroczna impreza organizowana przez Włoszakowickie Bractwo Strzeleckie. Gospodarzem turnieju było właśnie WBS, gdyż jego członek – Maciej Pihil – został w ub.r. Królem Okręgu Leszczyńskiego. Uczestniczyli w nim bracia kurkowi z Borku Wielkopolskiego, Jarocina, Mieszkowa, Rawicza, Jutrosina, Ponieca, Kościana, Śmigla i Wolsztyna. Turniej rozpoczęła msza święta odprawiona pod pałacem Sułkowskich z udziałem pocztów sztandarowych.

Punktem kulminacyjnym turnieju było strzelanie o tytuł Króla Okręgu Leszczyńskiego 2017, w którym rywalizowało ok. 70 osób. Królem został lider gospodarzy - Ryszard Bura, starszy WBK z Włoszakowic. I Rycerz Okręgu Leszczyńskiego to Marek Balcerek z Jutrosina, II Rycerz -  Ryszard Sieiński z Jarocina, I Giermek - Roman Gauza z Jarocina, a II Giermek - Błażej Biegański z Włoszakowic.

Turniej o Tarczę Starosty Powiatu Leszczyńskiego wygrał natomiast Krzysztof Smoleński z Jutrosina, drugie miejsce zajął Szczepan Karkosz z Rawicza, a trzecie - Włodzimierz Lisiewicz z Wolsztyna. Puchary dla najlepszych strzelców wręczył wicestarosta leszczyński Robert Kasperczak.

{gallery}2017/artykuly/Wloszakowice_bractwo_czerwiec_2017,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}